O nas Kontakt

Siatki.plSIATKI OCYNKOWANE

siatka zgrzewana


Do niedawna jedynym dostępnym materiałem do budowy ogrodzeń siatkowych była właśnie siatka wykonana z drutu ocynkowanego. Od jakiegoś czasu została wyparta przez siatkę powlekaną PCV. Siatka ocynkowana ma jednak wiele zalet, ktre sprawiają, iż wielu ludzi wybiera właśnie to rozwiązanie na budowę ogrodzenia wokł swojej posesji.

Drut Ocynkowany, z ktrego produkowane są siatki posiada wiele zalet. Otulina PCV sprawia, iż drut relatywnie jest bardziej miękki i mniej odporny na odkształcenia. Podstawową sprawą jest warstwa cynku, liczona w gramach powłoki cynkowej na metr kwadratowy powierzchni. Właśnie od grubości tej powłoki zależy trwałość ogrodzenia. Przyjmuje się, iż rocznie utlenia się około 7g cynku na metrze kwadratowy. Czyli prosto tłumacząc, jeżeli kupimy siatkę z drutu ocynkowanego gdzie powłoka warstwy cynkowej wynosi 7g/m2 po roku na wolnym powietrzu po powłoce nie będzie już śladu. Najczęściej wykonuje się powłokę o grubości 70-80g.m2

Mimo bumu na siatki powlekane, siatki ocynkowane zdaje się, że są używane do bardziej profesjonalnych rozwiązań. Siatka ocynkowana jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście powłoka cynkowa także może ulec uszkodzeniu, tutaj problem ten nie jest tak bardzo znaczący gdyż cynk utleniając się jak gdyby zalepia ubytki. I nawet, jeżeli pojawi się rdza, uszkodzenie szybko "samo się" naprawi.
Siatka ogrodzeniowa ocynkowana przewodzi, bywa wiec, że używana jest jako element ogrodzeń elektrycznych. Sprawa jest jednak utrudniona gdyż takie podejście wymaga zapewnienia dobrej izolacji od słupkw jak i od podłoża. Często jednak do siatki podłączany jest przewd uziemienia, a impuls elektroniczny generowany przez pastuch prowadzony jest przewodem po izolatorach. Znacznie wzmacnia to działanie ogrodzenia elektrycznego.

Właściwości siatki ocynkowanej

  • Drut siatki ocynkowanej jest o wiele gruszy i wytrzymalszy aniżeli siatki powlekanej
  • Stosuję się ją w miejscach gdzie siatkajest bardziej narażona na uszkodzenia,np. kojce dla psw.
  • Siatka ocynkowana po naciągnięciu na słupek jest dużo sztywniejsza niż siatka PCVJeżeli posiadają Państwo jakiekolwiek pytania prosimy o kontakt


Odwiedź nasz sklep: www.ogrodzenia.pl panele, siatki, gabiony, kompletne ogrodzenia i wiele więcej.