O nas Kontakt

Siatki.plSiatki powlekane

Siatki powlekane
Siatki powlekane

Siatka powlekana otuliną PCV jest aktualnie najbardziej popularnym materiałem do budowy wszelkiego rodzaju ogrodzeń. Zaletą tej siatki jest niewątpliwie korzystny wygląd (produkowana może być w wielu kolorach) jak i duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Dobrej jakości otulina powinna przetrwać bez utraty szczelności i koloru powłoki przez minimum 25 lat, wiadomo jednak, że dobrze zamontowana posłuży nawet pół wieku. Otulina PCV, jaką siatka ogrodzeniowa jest powleczona musi spełniać wiele kryteriów, przede wszystkim być neutralna dla środowiska. U wielu osób pokutuje stary zabobon, iż powłoka ta jest trująca i emituje szkodliwe substancje - nie należy jednak dawać wiary tego typu stwierdzeniom gdyż jest to absolutna nieprawda.
Dobra siatka powlekana wykonana jest z drutu stalowego ocynkowanego. Dopiero na warstwę cynku nakładana jest powłoka plastyczna PCV. Wbrew pozorom warstwa cynku jest bardzo ważna. W przypadku uszkodzenia warstwy PCV doszłoby do szybkiej korozji drutu i w rezultacie osłabienia całego ogrodzenia. W przypadku warstwy cynku, jeżeli uszkodzenie jest małe, cynk oksyduje i zalepia “dziurę”, co sprawia, że uszkodzenie powłoki plastycznej nie wpływa na pogorszenie parametrów siatki.

Struktura drutu powlekanego jest bardzo ważna. A jak to w życiu bywa najważniejsze jest to, czego nie widać, czyli warstwą cynku pod otuliną PCV. Warstwa ta powinna charakteryzować się parametrem - minimalna grubość powłoki 70g na metr kwadratowy.

Należy zwrócić uwagę czy siatka ogrodzeniowa, powlekana warstwą tworzywa sztucznego PCV jest warstwą termoplastyczną i mrozoodporną oraz czy jest odporna na działanie promieni ultrafioletowych UV.Jeżeli posiadają Państwo jakiekolwiek pytania prosimy o kontakt

Zapoznaj się też z ofertą ogrodzeń, dostepne w sklepie: www.ogrodzenia.pl, zawsze aktualna oferta.